Naujienlaiškio prenumerata

2016 04 12

Lietuvos oro uostų naujienlaiškis – balandis

Lietuvos oro uostai: nauji vėjai šalies padangėje

Kovo pabaigoje startavęs aviacijos vasaros sezonas prasidėjo intensyviai – Kaune ir Palangoje vandens arkomis pasveikinome naujų aviakompanijų lėktuvus, o Vilniuje atidarėme naujas kryptis, tad keliauti iš Lietuvos oro uostų pasidarė dar lengviau ir patogiau. Vasarą iš Lietuvos oro uostų tiesiogiai bus galima skristi 65 kryptimis į 54 miestus 26 šalyse.

Tiesa, sostinėje didžiųjų naujienų vis dar laukiame – jau po mėnesio čia lankysis aviacijos ekspertai, o birželį miesto padangėje pasirodys ir naujų kompanijų „Germania“ ir „Vueling“ orlaiviai. Jau planuojame ir rudens maršrutus, tad sekite mūsų informaciją ir būkite pasirengę kilti skrydžiui į dar nepažintas vietas!

Vasaros sezono naujienos
„Wizz Air“ pradėjo skraidinti iš Kauno ir Palangos

Oro bendrovė „Wizz Air“ plečia savo veiklą Lietuvoje ir kovo pabaigoje pradėjo vykdyti skrydžius iš Kauno ir Palangos oro uostų. Aviakompanija skraidins į Londono oro uostą – iš Kauno penkis kartus per savaitę, o iš pajūrio – tris kartus per savaitę.

Pajūryje – trys naujos aviakompanijos

Su vasaros sezono pradžia suintensyvėjo lėktuvų eismas virš Palangos – čia veiklą pradėjo trys oro bendrovės. Į Londono Stanstedo oro uostą du kartus per savaitę keleivius skraidina „Ryanair“, į kitą Londono oro uostą – Lutoną – triskart per savaitę skraido „Wizz air“, o Lenkijos sostinę Varšuvą bei platų iš jos atsiveriančių krypčių tinklą lengviau pasiekti kviečia kompanija „LOT“, besileidžianti pajūryje tris kartus per savaitę.

Gerėja susisiekimas su Stokholmu

Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS vasaros sezonu padidino tiesioginių reisų Vilnius–Stokholmas skaičių iki 15 kartų per savaitę ir pakeitė lėktuvo tipą – nuo šiol keleiviai į Švedijos sostinę skraidinami 90 vietų lėktuvais „CRJ9“. Plačiau.

„Ryanair“ atidarė maršrutą iš Vilniaus į Birmingemą

Keleiviai iš Vilniaus į Birmingemą „Ryanair“ orlaiviais vasaros sezono metu skraidinami du kartus per savaitę. Per metus aviakompanija šiuo maršrutu planuoja pervežti daugiau kaip 860 tūkstančių keleivių. Plačiau.

Oro linijų planai
Rudenį – naujos „Wizz Air“ kryptys

„Wizz Air“ rudenį dar labiau išplės žemų sąnaudų skrydžių tinklą – aviakompanija pradės vykdyti skrydžius dviem naujomis kryptimis iš Vilniaus ir keturiomis – iš Kauno oro uosto. Sostinės skrydžių žemėlapį papildys Baris Italijoje ir Reikjavikas Islandijoje, Kauno – Eindhovenas Olandijoje ir Stavangeris, Bergenas bei Olesiundas Norvegijoje. Plačiau.

„Ryanair“ atidaro bazę Vilniaus oro uoste

„Ryanair“ paskelbė, kad spalio 30 d. atidarys naują bazę Vilniaus oro uoste (82-tą bazę iš viso), čia aviakompanija laikys 2 lėktuvus. Tai bus antra bazė Lietuvoje – iki šiol ir toliau sėkmingai veikia jų bazė Kauno oro uoste. Žiemos sezono metu bendrovė iš Lietuvos oro uostų vykdys 23 maršrutus. Plačiau.

Aviacijos grandų susitikimo vieta - Vilnius

Šis pavasaris svarbus tiek Lietuvos oro uostams, tiek lietuviškajai aviacijai, tiek pačiai Lietuvai. Vilniuje pirmą kartą susirinks Europos aviacijos ekspertai, kurie ne tik diskutuos apie iššūkius, su kuriais susiduria regioniniai oro uostai, bet ir susipažins su mūsų šalimi - daugumai dalyvių tai bus pirmas vizitas į Lietuvą.

Gegužės 11–13 d. čia vyks kasmetinis tarptautinės oro uostų tarybos (ACI EUROPE) renginys „ACI EUROPE‘s Regional Airports‘ Conference and Exhibition“. Jis sutrauks 250 dalyvių iš Europos ir ne tik jos regioninių oro uostų - generalinius direktorius, valdybos narius, komercijos, finansų, strateginės plėtros departamentų direktorius, oro uostuose veikiančių įmonių vadovus bei kitus aviacijos specialistus.

Kovo mėnesį Vilniuje vyko kita tarptautinė aviacijos konferencija „Connect“. Joje oro linijų ir oro uostų atstovai derėjosi dėl maršrutų plėtros galimybių. Svečiai buvo sužavėti Lietuvos sostine – ne vienas jų ketina čia sugrįžti per atostogas ir šį kartą drauge atsivežti savo šeimos narius.

Kitos naujienos
Klaipėdą su Palangos oro uostu sujungė autobuso maršrutas

Pajūryje startavo autobusų maršrutas „Klaipėdos autobusų stotis – Palangos oro uostas“. Jo grafikas susietas su atskrendančių ir išskrendančių lėktuvų grafiku. 100-ojo numerio autobusas turi tik vieną tarpinę stotelę – Palangos autobusų stotį. Kelionė trunka 35-40 minučių, kelionės bilieto kaina - 1,10 EUR. Plačiau.

„ACI Europe“ ataskaita: privačios investicijos į oro uostus auga

Londone vykusioje 8-ojoje Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI) organizuotoje konferencijoje pristatyta ataskaita apie Europos oro uostų akcininkus. Joje konstatuojama, kad ES vis daugėja privačių investuotojų – po Lietuvos oro uostų koncesijos projekto įgyvendinimo privačių akcininkų bus daugiau nei pusėje ES oro uostų. Plačiau.

„airBaltic“ mini maršruto Vilnius-Stokholmas dešimtmetį

Oro linijų bendrovė „airBaltic“ atšventė maršruto Vilnius-Stokholmo Arlandos oro uostas dešimties metų jubiliejų. Šį skrydį aviakompanija pristatė dar 2006 m. kovo 26 d. Plačiau.

Šventiškai paminėjome Kliento dieną

Kovo mėnesį Kliento diena įvyko visuose trijuose Lietuvos oro uostuose. Palangoje aviacijos saugumo patikroje dirbo regiono savivaldos atstovai, Kaune saldumynais keleivius vaišino Velykinis zuikis, o Vilniuje ažiotažo sulaukė ekskursija po keleiviams dažniausiai nematomas zonas. Kliento dienos įspūdžių ieškokite čia ir čia.


Atgal į sąrašą


Pranešimo tekstas*
Boto apsauga nuo nepageidaujamo pašto (CAPTCHA)