Naujienlaiškio prenumerata

2016 05 23

Lietuvos oro uostų naujienlaiškis – gegužė

Vasaros lūkesčiai – dar daugiau keleivių

Beprasidedantis atostogų sezonas ir vis didėjantis keleivių skaičius atneša Lietuvos oro uostams naujų iššūkių ir dar daugiau veiklos. Dirbame dėl naujų krypčių atsiradimo ir oro uostuose stengiamės suteikti Jums vien geras emocijas.

Šis pavasaris mums kaip niekada intensyvus, tad susipažinkite su pastaraisiais darbais šiame naujienlaiškyje. O mes lauksime Jūsų Lietuvos oro uostuose ir išlydėsime į vasaros atostogas jau greitai!

Naujos kryptys
Palangoje – skrydžiai į Kijevą

Palangos oro uostas tęsia maršrutų plėtrą – birželio 19 d. į pajūrį atskris pirmasis „Ukraine International Airlines“ lėktuvas iš Kijevo. Skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę. Numatyta, kad bendrovė skraidys trečiadieniais ir sekmadieniais iki rugsėjo 21 d. Plačiau.

Laukiama keleivių iš Šveicarijos antplūdžio

Birželį aviakompanija „Germania“ pradės reguliariuosius skrydžius tarp Vilniaus ir Ciūricho. Pirmasis bendrovės skrydis jau įvyko – Šveicarijos žurnalistams, tinklaraštininkams ir turizmo agentams Lietuva pristatyta kaip patraukli turizmo kryptis. Plačiau.

„airBaltic“ pradėjo skrydžius iš Vilniaus į Taliną

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ atnaujino tiesioginį maršrutą tarp Vilniaus ir Talino, taip sustiprindama savo poziciją Baltijos regione. Skrydis bus vykdomas 10 kartų per savaitę. Plačiau.

Startavo „Kidy Tour“ skrydžių sezonas

Kelionių organizatorius „Kidy tour“ ir užsakomųjų skrydžių bendrovė „Freebird“ pradėjo sekmadieninius skrydžius iš Vilniaus į Antaliją. Šiose kelionėse ypatingas dėmesys bus skiriamas šeimoms su mažais vaikais. Plačiau.

Oro linijų naujienos
Aviakompanijų jubiliejai

Balandį ir gegužės pradžioje veiklos sukaktis Lietuvos oro uostuose minėjo net kelios aviakompanijos. „Norwegian“ į Vilniaus oro uostą skraidyti pradėjo prieš 10 metų, „Ryanair“ ir „Wizz Air“ – prieš penkerius.

„Wizz Air“ vasara – atnaujinti orlaiviai ir nauja svetainė

Bendrovė „Wizz Air“ Lietuvoje pristatė pirmąjį naują „Airbus A321ceo“ orlaivį, kuriuo nuo šiol skraidins keleivius, bei atnaujintą interneto svetainę, palengvinsiančią bilietų užsakymo procesą. Plačiau.

Kas naujo oro uostuose?
Mušami keleivių skaičių rekordai

Per pirmąjį metų ketvirtį aptarnavome 17 proc. daugiau keleivių negu praėjusiais metais tuo pačiu metu. Jų skaičius išaugo visuose trijuose Lietuvos oro uostuose. O štai Vilniaus oro uoste balandį į kelionę išlydėjome milijoninį keleivį – šiemet šią ribą peržengėme dviem savaitėmis anksčiau negu praėjusiais metais. Smagu!

Dar spartesnis belaidis internetas

Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose įdiegti modernūs sprendimai padidino belaidžio inerneto ryšio pralaidumą ir spartą bei suteikė galimybę vienu metu juo naudotis dar daugiau žmonių. Nuo šiol Lietuvos oro uostuose nemokamas belaidis internetas veikia tuo pačiu vardu – „Invest Lithuania FREE WiFi“. Plačiau.

Vilniaus oro uoste – apdovanojimus pelnę Lietuvos vaizdai

Vilniaus oro uoste atidaryta įspūdinga Lietuvos nuotraukų paroda – fotografo Karolio Janulio įamžinti šalies vaizdai iš paukščio skrydžio. Pasaulio žiniasklaidą apskriejusias nuotraukas apžiūrėti galės visi atvykusieji į Lietuvos sostinę – jos eksponuojamos oro uosto atvykimo koridoriuose. Plačiau.

Įsibėgėja investicinis Kauno oro uosto projektas „AEROHUB KUN“

Pernai pristatytas su aviacija susijusių verslų plėtros projektas „AEROHUB KUN“ įgauna pagreitį. Kaune įrengtas naujas orlaivių riedėjimo takas bei peronas, vedamos derybos su pirmaisiais investuotojais, pasirengta jungčiai su Kauno laisvąja ekonomine zona, pristatyta projekto interneto svetainė. Plačiau.

„FilmBox LT“ pristato: islandiškų filmų mėnuo

Gegužę Vilniaus oro uosto kino salėje „FilmBox LT“ keleivių laukia trumpametražių islandiškų filmų programa. Prie įprastinės lietuviškų filmų programos prisijungė šeši nauji kūriniai. Atnaujintą kino salės repertuarą rasite čia.

Lietuvos oro uostai: veiklos pajamos auga, sąnaudos mažėja

Per pirmuosius metus, kai Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai dirbo drauge kaip Lietuvos oro uostų tinklas, ne tik pasiektas keleivių skaičiaus rekordas, bet ir dvigubai išaugintas grynasis įmonės pelnas. Lyginant su 2014 m., jis išaugo 74 proc. ir sudarė 2,1 milijono eurų. Plačiau.

Vilniaus oro uostas apdovanotas už aviacinių paslaugų rinkodarą

Krokuvoje vykusiame tarptautiniame maršrutų forume „Routes Europe 2016“ Vilniaus oro uostas pelnė „Excellence in Airport Marketing“ apdovanojimą už aviacinių paslaugų rinkodarą. Oro uostų, aptarnaujančių iki 4 milijonų keleivių per metus, kategorijoje Vilnius pranoko kitus Europos oro vartus ir nusileido tik Brėmeno oro uostui. Plačiau.

Vilniaus oro uostas įvertintas už aplinkosaugos politiką

Tarptautinė oro uostų taryba suteikė Vilniaus oro uostui pirmo lygio akreditaciją už metinį išmetamo anglies dvideginio (CO2) kiekį ir jo pėdsaką. Nepriklausomi vertintojai patvirtino, kad šie rodikliai atitinka visus oro uostų anglies dvideginio akreditacijos (ACA) programoje numatytus reikalavimus ir nustatytus ISO standartus. Plačiau.

Oro uostų koncesijos projektą įgyvendinti padės „InterVistas“

Susisiekimo ministerija ir Lietuvos oro uostai rengiasi koncesijos projektui ir pasirašo sutartį su patarėjo „InterVistas“ vadovaujamu konsorciumu. Tarptautinę patirtį turinčios įmonės padės parengti koncesijos konkurso sąlygas, nustatyti koncesijos tikslus bei uždavinius ir derėtis su koncesijos konkurso dalyviais. Plačiau.

Tarptautiniai renginiai

Vilniuje spręsti regioninių Europos oro uostų iššūkiai: čia praūžė „ACI EUROPE's Regional Airports' Conference and Exhibition" – kasmetinis tarptautinės oro uostų tarybos renginys. Į jį susirinko apie 200 aviacijos ekspertų – Europos ir ne tik jos oro uostų generaliniai, komercijos, finansų, strateginės plėtros direktoriai, Europos Komisijos atstovai, „ACI Europe“ valdybos nariai, oro uostuose veikiančių įmonių vadovai ir kiti aviacijos specialistai. Plačiau.


Atgal į sąrašą


Pranešimo tekstas*
Boto apsauga nuo nepageidaujamo pašto (CAPTCHA)