Naujienlaiškio prenumerata

2016 11 18

Lietuvos oro uostų naujienlaiškis – lapkritis

Lietuvos oro uostai žiemos sezoną pasitiko optimistiškai

Žiemos sezonas prasidėjo pirmuoju sniegu ir naujų maršrutų atidarymu. Iš Vilniaus oro uosto jau galima tiesiogiai nuskristi į Reikjaviką, Lydsą ir Maltą, o sausį pradžiuginsime slidinėjimo gerbėjus, kuriems bus pasiūlytas skrydis į Prancūzijos Alpių pašonėje esantį Grenoblį.

Pokyčiai laukia ir keliaujančių į Oslą - uždaromas Oslo Rygge oro uostas, todėl lėktuvai, pakilę Vilniuje, leisis Oslo Gardemoneno oro uoste, kuris yra arčiau Norvegijos sostinės centro.

Kaune pradėti skrydžiai į Norvegijos miestus – Stavangerį, Bergeną ir Olesiundą, kiek anksčiau prie tiesiogiai pasiekiamų miestų prisidėjo ir Eindhovenas. Atnaujinti reisai į Londono Stanstedo oro uostą pakeitė anksčiau vykdytus skrydžius į Londono Gatviką. Taip pat iš Kauno lėktuvai skraido ir į vis labiau populiarėjantį Izraelio Eilato kurortą prie Raudonosios jūros.

Nors žiemos sezonas tiek oro uostams, tiek oro linijoms yra iššūkių metas, stengiamės, kad keliautojams, laukiantiems skrydžių, laikas oro uoste neprailgtų. Tad laukiame jūsų svečiuose!

Naujos kryptys
„Wizz Air“: Vilnius–Reikjavikas

Naujausias „Wizz Air“ maršrutas tiesiogiai, du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais – jungia Lietuvos sostinę su vaizdinguoju Reikjaviku Islandijoje.

„Wizz Air“: Vilnius–Varšuva

Aviakompanija nuo kitų metų rugsėjo 18 dienos keturis kartus per savaitę skraidys į Varšuvą. Bilietų kaina prasideda nuo 19,99 Eur.

2017 m. vasaros sezonas
„Lufthansa“: dar daugiau skrydžių į Frankfurtą

Nuo 2017 m. kovo 27 d. daugės „Lufthansa“ oro linijų skrydžių iš Vilniaus į Frankfurtą – nuo pirmadienio iki penktadienio lėktuvai šia kryptimi skris tris kartus per dieną. Daugiau skrydžių numatyta pasiremiant Lietuvos „De minimis“ parama iš oro maršrutų plėtros fondo.

„LOT“: skrydžiai į Varšuvą – kas tris valandas

2017 m. vasaros sezoną padaugės kasdieninių skrydžių iš Vilniaus į Varšuvą – oro linijos „LOT“ kiekvieną dieną pasiūlys penkis skrydžius į Varšuvos Šopeno oro uostą, iš kurio daugiau kaip 50 oro linijų vykdo skrydžius į 300 miestų visame pasaulyje.

2017-ųjų vasaros sezono skrydžių tvarkaraščius jau pristatė dvi didžiausios Lietuvoje veikiančios žemų sąnaudų skrydžių oro linijos – „ Ryanair “ ir „ Wizz Air “.

Orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija Vilniuje


Kilimo ir tūpimo taką rekonstruoti nori 4 įmonės

2017 metų vasarą vyksiančios rekonstrukcijos pagrindinius darbus atlikti panoro 4 įmonės. Šiuo metu Lietuvos oro uostai vertina pateiktus pasiūlymus ir tikisi jau greitai paskelbti laimėtoją.

Kas vyksta oro uostuose?
Vilnius: keleiviai raginami į oro uostą atvykti anksčiau

Prasidėjus šaltajam sezonui ir artėjant žiemos šventėms, oro uoste padaugėjo keleivių, todėl gali užsitęsti ir aviacijos saugumo patikra. Keleiviai raginami tinkamai susiplanuoti laiką ir į oro uostą atvykti rekomenduojamu laiku – dvi valandas prieš skrydį.

Vilnius: oro uostas draugiškesnis šeimoms

Vilniaus oro uostas nuo šiol skiria dar didesnį dėmesį keleiviams, keliaujantiems su mažamečiais vaikais. Čia jau pakeistas šeimų eilės ženklinimas, o tėvams siūlomi funkcionalūs, keliavimą su vaikais lengvinantys sprendimai.

Lietuvos oro uostai: būdas sumažinti maisto švaistymą

Nuo šiol visuose trijuose Lietuvos oro uostuose – Vilniuje, Kaune ir Palangoje, prie aviacijos saugumo patikros postų keleivių palikti maisto ir kosmetikos produktai bus perduoti vargstantiems. Iniciatyva įgyvendinama bendradarbiaujant su „Maisto banku.“

Lietuvos oro uostai: pasaulinė tvarumo deklaracija

Olandijoje surengtos ceremonijos metu oro uostų atstovai įsipareigojo daugiau dėmesio skirti tvariai oro uostų plėtrai bei ekologijai, sutarta, kad ekonomikos augimas ir pelno siekimas neturėtų pakenkti siekiams mažinti oro taršą.

Klasteris „Airport Inno Lab“ plėtos inovacijų kūrimą

Klasteris, kurio veikloje dalyvauja ir Lietuvos oro uostai, kuria sumanias transporto sistemas ir informacines bei ryšių technologijas oro uostų sferoje. Klasteris planuoja didinti inovatyvių sprendimų ir produktų kūrimo apimtis.

Vilnius: pasikeitė oro uosto vadovas

Nuo lapkričio 7 d. Vilniaus oro uostui vadovauti pradėjo Olafas Martensas. Jis pakeitė iki tol direktoriaus pareigas ėjusį Artūrą Stankevičių, kuris Vilniaus oro uostui vadovavo pustrečių metų.

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Norite sužinoti daugiau apie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veiklą ir pagalbą krizėse atsidūrusiems žmonėms?

Registruokitės naujienlaiškiui


Atgal į sąrašą


Pranešimo tekstas*
Boto apsauga nuo nepageidaujamo pašto (CAPTCHA)